Super dag på stripa lørdag 26 april

nyheter
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 26. april 2014
Kl: 19.00

Dette var en av de dagene man drømmer om. Sol, varme og nesten null vind på plassen i dag. Masse folk og fly og stor aktivitet i lufta. Vi satte sammen to benker til et langbord og praten gikk livlig.

Flere nye modeller hadde jomfruturer og det ble vist mye bra flyging. Men noen uhell var det også, ergerlig, men det er bare slik som skjer. Hjem å lime!

Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle