Innkalling til klubbmøte torsdag 2. oktober. OBS! Ny ukedag!

nyheter
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 23. september 2014
Kl: 21.38

Styret i klubben var samlet hos Roy Nylander onsdag 10. september for planlegging av høstens aktiviteter. (Referater fra styremøtene legges ut på klubbens hjemmeside). Det er alltid hyggelig å ha et tema vi samles om på klubbmøtene. Og program for de tre møtene vi har før jul skal nå være klare. For å få timeplanen til å gå opp for førstkommende møte, er vi nødt til å bytte dag fra første tirsdag til første torsdag i måneden. Håper det går greit. Vi møtes i lokalene til Nordre Skøyen Hovedgård kl. 19:00.

VELLYKKET KLUBBMESTERSKAP

20. september hadde vi klubbmesterskap i Vingtreff og Landingskonkurranse ute på plassen. Mange tok turen ut i det fine været, men ikke alle ønsket å være med i konkurransen. Men seks stykker er akkurat passe til å få en grei avvikling av tre omganger.

extraPå dette bildet er det Knut Bråten som er klar for take off i sin første Vingtreff konkurranse. Han flyr en Extra 300 med elektrodrift og gjorde det meget godt:
1. plass i landingskonkurransen og 2. plass i Vingtreff. God jobbet Knut!

extra2Her ser vi Roy Johansen i ferd med å ta av med sin store Extra maskin. Mekaniker Jens K. Lindland holder modellen for test av motor. Roy gjorde det bra og fløy seg opp til 3. plass i Vingtreff og 5. plass i landingsdelen.
Suveren vinner i Vingtreff ble Jens K. Lindland. Gratulerer! Dommere var Espen Kvien og Tore Jemtegaard. Stevneleder: Ørjan Rapp.

Program for møtet:

1. INFORMASJON FRA STYRET

- Innkommet post

- Solcelle problemet er løst

- Status klubb-anlegg

2. STØYPROBLEMATIKK/MODELLTILPASNING

- Det er ingen hemmelighet at vi har hatt klager på støy på flyplassen vår.
I sommer har det vært kjørt hardt på støymåling og enkelte fly har dessverre fått startforbud. Men hva kan gjøres med modellene som støyer for mye?

- Heldigvis har vi mye ekspertise innad i klubben og på dette møtet kommer Geir Flesche og Roy Johansen for å dele sine erfaringer innenfor støydemping av fly med stempelmotor.

- Innledningsvis vil Tore Jemtegaard gå igjennom klubbens målinger fra sommeren. Hvor mange fly er målt? Hva støyer minst? Fra hvilken kant måles høyest støy? Disse og andre fakta er trukket ut av målingene og presenteres på møtet.

3. KAFFE, KAKER OG LODDSALG

- Vi tar en pause med kopp kaffe. Loddboka vil gå rundt og ved å sikre seg lodd vil man være med i trekning av en flott premie på julemøtet.

Vel møtt torsdag 2. oktober.

Se vingformasjon 7/2014

Del dette:

Vingtor chat

Hei - jeg har en ubrukt Premier Engineering A-M Aero Engine
diesel 1.5 cc - helt ny.
Er det noe for noen av deres medlemmer - helt gratis.
Hentes på Bøler.
Mvh

Har lagt ut en ny versjon av VingCam. Gi beskjed om noe ikke fungerer

Vingtor-kamera ser ut til å være nede for tiden. Skal ut å se på det på tirsdag.

Stripa er åpen på torsdag.

Hei. er stripa stengt på torsdag? kristi himmelfartsdag?

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle