Velkommen til klubbmøte 1. november

Nytt klubbmøte i Vingtor

mote
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 25. oktober 2016
Kl: 20.52

Velkommen til nytt klubbmøte tirsdag 1. november!

Kaldt og surt ute, men sannelig mottar vi meldinger om flyging ute på stripa. Tøffe karer! Kanskje er det kun flyene som er ute mens eierne sitter inne og fyrer med gass 🙂
I møtelokalene på Nordre Skøyen Hovedgård er det i hvert fall godt og varmt. Her får vi høre siste nytt og planer fremover.
Vel møtt i lokalene til Nordre Skøyen hovedgård kl. 19:00.

Du kan lese Vingformasjon i PDF format her.

Program for møtet:
1. Informasjon fra styret
- Nytt fra styret og NLF
- Regnskap-status for 3 kvartal
- Diverse
2. STILLE ER DE OG HØYT FLYR DE
- Vingtor er vel mest kjent som en ren motorfly klubb.
- Men likevel er det en kjensgjerning at de fleste av oss har en eller annen seilflymodell liggende hjemme.
- På dette møtet får vi besøk av en ekspert på dette med RC-seilfly. Thorbjørn Jespersen fra Cirrus RC klubb og deleier av firmaet «RC-seilflysport», kommer og vil fortelle oss om flere sider ved denne grenen av hobbyen/sporten.
- Tenker vi også får se eksempler på fly fra Thorbjørns store utvalg i den nye butikken.
3. KAFFE OG KAKER
- Det serveres kaffe og kaker.

Vel møtt tirsdag 1. november

NESTEN RYDDET OPP PÅ FLYPLASSEN
Vår utmerkede flyplassjef Espen Kvien melder at nå er så godt som alt av trevirke fra den gamle plattingen kjørt bort. Det ligger fremdeles i gjen noe skrot og rester. Nå spør Espen om det er noen av klubbens medlemmer som disponerer en egnet tilhenger? Det vi trenger er en henger med høye lemmer. Samtidig foreslås det å kaste det gamle teppet som ligger mellom brakka og boden. Kan noen hjelpe? Ta kontakt med Espen på mobil 483 58 116.

STANG FOR VINDPØLSA ER PÅ PLASS
Da er stanga for vindpølsa på plass igjen. Den er flyttet til enden av sikkerhetsnettet på "nord" siden. Husk å ta ned vindpølsa etter bruk

Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle