Velkommen til årsmøte i Vingtor RC Club onsdag 7. februar kl. 19:00

Årsmøte Vingtor Onsdag 7. februar kl 19:00

mote
Av: Tore Jemtegaard
Publisert: 23. januar 2024
Kl: 18.30

VINGFORMASJON
Medlemsavis for Vingtor RC Club
Nr. 1 / 2024

Innkalling til årsmøte onsdag 7. februar 2024 kl. 19:00

Det ble varslet om årsmøte allerede i forrige utgave av Vingformasjon. Supert om så mange som mulig deltar på klubbmøtene som holdes noe som gir mer samhold i klubben generelt. På årsmøte har alle medlemmer stemmerett og mulighet til å påvirke hvordan klubben skal drives og utvikles. Valgkomiteens arbeid samt saksliste er klar og dette bidrar til at årsmøtet avvikles greit. Program for møtet finner du under.

Åpne Vingformasjon nr 1/2024 som PDF fil her (9 sider). I denne utgaven finner du flere sider med informasjon om de enkelte saker som skal behandles på årsmøtet.

Vel møtt onsdag 7. februar kl 19:00 i Bøhlerveien 6, 1405 Langhus. Lurt å ha med tøfler, det kan være gulvkaldt.

Program for møtet:

  1. INFORMASJON FRA STYRET
    • Nytt om litt av hvert
    • Status flyplassen
    • Diverse
  2. ÅRSMØTE
    1. Godkjenne de stemmeberettigede medlemmene
    2. Velge dirigent(er)
    3. Velge protokollfører(e)
    4. Velge to medlemmer til å underskrive protokollen
    5. Godkjenne forretningsorden
    6. Godkjenne innkallingen
    7. Godkjenne saklisten
    8. Behandle idrettslagets årsberetning
    9. Behandle:
      a) Idrettslagets regnskap
      b) Behandle kontrollutvalgets beretning
    10. Behandle forslag og saker
    11. Fastsette medlemskontingent
    12. Vedta idrettslagets budsjett
    13. Behandle idrettslagets organisasjonsplan
    14. Foreta valg
      a) Leder, nestleder, sekretær og kasserer
      b) Øvrige styremedlemmer og varamedlemmer
      c) Kontrollutvalg: Leder, medlem, varamedlem
      d) Representanter til ting og møter
      e) Valgkomité: Leder, medlem, varamedlem
  3. PAUSE
    • Kaffe og kaker serveres.
  4. MIMRE FRA PER HOFFS DAGBOK
    • Vi ser på notater om Vingtor i Per Hoffs dagbok.

Vel møtt onsdag 7. februar.

MEDLEMSKONTINGENT KLAR FOR BETALING
Dersom du har eFaktura-avtale, vil du motta en e-post fra eFaktura og kravet vil bli tilgjengelig i din nettbank. Ellers vil du på din egen side i «minidrett.no» finne at kontingenten for 2024 ligger klar til betaling. Fint om du logger deg inn og betaler så snart som mulig for å sikre at forsikringer og bladabonnement ikke stopper opp. Vi vil veldig gjerne ha deg med videre i klubben 🙂

STØTT OSS VIA GRASROTANDELEN!
Støtte fra medlemmer via Grasrotandelen gir et godt bidrag til klubben. I 2023 deltok 15 medlem-mer som resulterte i kr 8 797,24 til klubben. Vi kan gjerne bli flere. Send en SMS til «Grasrotandelen 994040715» til 60000 (tjenesten er gratis).

SAKSDOKUMENTER TIL ÅRSMØTET

De fleste saksdokumentene finner du i Vingformasjon nr 1/24 som er på 9 sider.

Ved å gå til linken under vil du også finne enkelte filer:

https://vingtor.org/arsmoter/arsmote-2024/

• Årsberetning
• Resultatregnskap 2023
• Styrets forslag til budsjett 2024
• Styrets forslag til organisasjonsplan

FLYSTRIPA ER BRØYTET
Flyplassen ble brøytet 20/1 og er klar for bruk.

Del dette:

Vingtor chat

Snøforhold ute på stripa: Skaralag ca.7cm. Snødybde ute på stripa ca.13-15 cm. Øvrige områder varierer. Snø og is på solpaneler. Indikator volt:14,7. Parkeringsplass ikke brøytet.

Melding fra Kåre: Brøytekant, men kan kjøres over. Skare 7 cm. Eller ca 16 cm snø der hvor det ble brøytet forrige helg. Satser på brøyting i morgen.

Hei Tom! Det er ikke fast rutine å brøyte stripa men det er er helt opptil medlemmene selv å gjøre jobben. Vi var en gjeng på tre som kjørte freseren forrige helg, men det er jo kommet en del mer snø etter dette.
Kanskje vi prøver også denne lørdagen. Fint om noen som bor i området kan ta en tur å sjekke hvor mye snø det er der og melde tilbake.

Hei hvordan er muligheten for å fly nå på vinter,n er det noen som prøver å frese stripa? det har jo kommet mye snø nå 🙂

Vi holder på å teste ut plassering av bilde fra vårt nye kamera på hjemmesiden. Nå må vi bare få montert det ute på flyplassen.

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle