Skalamodeller i strålende sol på Vingtorstripa

Bilder og stemningsrapport fra Warbird-treffet

nyheter
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 27. juni 2017
Kl: 10.03

Bilder og tekst av Sigurd Abrahamsen

Warbird-treffet den 24. juni ble vellykket. Vi var 8 stk inklusiv to fra Sarpsborg.
Det ble så mye pølser som vi kunne få i oss, og det var gratis også!

Fin dag med mye flyging og sosialt samvær. Et vellykket treff selv om vi ikke var så mange.

Her er noen bilder fra treffet:

Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle