Ikke medlemsmøte i oktober. Les om to stevner klubben holdt nå på sensommeren i denne utgaven av Vingformasjon

Det holdes ikke medlemsmøte i oktober

nyheter, viktig
Av: Tore Jemtegaard
Publisert: 1. oktober 2020
Kl: 11.17

VINGFORMASJON
Medlemsavis for Vingtor RC Club
Nr. 7 / 2020

Det blir som tidligere annonsert ikke avholdt klubbmøte i oktober. Men den 3. november planlegges det et møte med moderne 3D printing som tema. Vi gleder oss til dette. Klubben arrangerte nylig en vellykket Warbird og Oldtimer samling. På hjemmesiden i forbindelse med denne utgaven av Vingformasjon, gjengir vi en liten bildereportasje fra samlingen. Styret ønsker medlemmene god flyging og en fin høst videre.

*** Det holdes ikke klubbmøte i oktober ***

Les Vingformasjon nr 7/2020 som en PDF fil her.

WARBIRD/OLDTIMER SAMLING PÅ VINGTOR
Godt oppmøte lørdag 12. september da klubben arrangerte en samling av fly med gamle forbilder. Ca. 20 fly og flygere møtte opp utover dagen. Det var Kåre Teppen, Terje Ø. Karlsen og Tom Rismyr som var primus motor for arrangementet.
Mye vind preget lysten til å fly, men de tøffeste turte og hadde imponerende oppvisninger og flott presentasjon av sine modeller. Til slutt var det Tor Andreassen som velfortjent stakk av med «Best in Show premien».

Kåre holdt briefing og ønsket alle velkommen.
Her er en flott modell av AT-6 Harvard, drevet av en kraftig elektromotor
Sigurd Henriksen kom fra Sarpsborg med denne fine modellen av Tiger Moth. Sigurd har en 4-takter glow motor i denne. Fløy veldig pent.
Stor og liten. Den store Corsair'en tilhører Tom Rismyhr mens den lille som gjemmer seg er en Wildcat tilhørende Tore Jemtegaard.
Odd Morfjord er eier av denne store tredekkeren. Lav fly hastighet. Kan omtrent stå stille i vinden.
Her gjør Tom Rismyhr en taxi-test med sin Corsair. Flyet er kjøpt brukt og er nylig ankommet fra Andøya. I nesa sitter det en stor bensinmotor.
Tor's flotte flyging imponerte og resulterte i «Best in Show».

POJU TILSTEDE PÅ MINNESTEVNE
Lørdag 19. september arrangerte Vingtor og Tønsberg MFK sitt årlige retro-stevne på Jarlsberg flyplass. Rekordstor deltakelse i år. Enkelte originale modeller men også mange igjenbyggede fly fra 70' og 80' tallet.
Spesielt moro var det at selveste Poju Stephansen kom på besøk. Poju var forbilde for mange modellflygere på den tiden og konstruktør av Maksimum flyene. Stas!

80 år gamle Poju Stephansen poserer sammen med Thore Thoresen. Thore har nylig bygget en replika av Pojus flotte Maksimum 11. Et slikt fly benyttet Poju i mange konkurranser i inn og utland tilbake i den tiden. Motoren er en HP 61 med bakinnsug, samme type som Poju benyttet.
Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle