Velkommen til dugnad hos Vingtor

Innkalling til høstdugnad

dugnad
Av: Tore Jemtegaard
Publisert: 3. oktober 2025
Kl: 11.42

Høst-dugnad Vingtor
Når: Lørdag 11. oktober kl. 11:00
Hvor: Flyplassen Kråkstad

Hva:
Vingtor innkaller til høstdugnad den 11. oktober fra kl. 11 og utover. Ta gjerne med eget verktøy og utstyr dere mener kan være til nytte denne dagen. Snekkerverktøy, strips, feiekost/brett og sånt.
Hansker er en god ting. Kle deg etter været.

Vi flyr og jobber om hverandre. Grillpølser og drikke serveres underveis.

Forslag til oppgaver:

  • Oppstramming av gammelt sikkerhetsgjerde. (Ny netting er ikke ankommet)
  • Rengjøre klubbhus innvendig, vaske gulv, tørke støv og fjerne fluer.
  • Koste plattingen.
  • Kjøre elektrisk kantklipper rundt klubbhus, container og standplasser.
  • Kjøre traktorklipper bak klubbhus og container.
  • Rengjøre traktorklipper for vinterlagring.
  • Sjekk av snøfreser.

Vel møtt til dugnad.
Hilsen styret

Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle