Det er lettelser i tiltakene i Nordre Follo. Fra og med 3. februar åpnes det opp for idretts- og fritidsaktiviteter. På bakgrunn av dette gjenåpnes Vingtors flyplass for trening. Husk å skrive deg inn og ut av sporingslistene.

Lettelser i tiltakene i Nordre Follo

nyheter
Av: Tore Jemtegaard
Publisert: 3. februar 2021
Kl: 21.04

Det er lettelser i tiltakene i Nordre Follo. Fra og med 3. februar åpnes det opp for idretts- og fritidsaktiviteter.

«Offentlige steder og virksomheter der det foregår organiserte kultur-, idretts- og fritidsaktiviteter, kan holde åpent for:

  • Barn og unge under 20 år.
  • Utendørs aktivitet for voksne.
  • Organisert trening for toppidrettsutøvere»

På bakgrunn av dette gjenåpnes Vingtors flyplass for trening. Husk å skrive deg inn og ut av sporingslistene som ligger i klubbhuset.

Ellers oppfordres det til at vanlige smitteverntiltak gjennomføres i tråd med myndighetenes anbefalinger. Holde avstand, benytte munnbind under samtaler og desinfisering av hender og utstyr. God flyging!

Hilsen styret

Del dette:

Vingtor chat

Hei alle sammen
Da er plenene på flyplassen nyklippet til høyde 5.
Det var vanskelig å få startet klipperen. Prøvde startkabler fra et av de gamle solcellebatteriene. Da gikk den til slutt.
Er det Litium batteri på klipperen?
Problemet var at starteren ikke dro rundt. Kan være starteren, startreleet eller også batteriet.
Jeg tror bly ATV batteri passer best.

Min siste melding led av et håpløst trykkfeil spøkelse. Siste linjen skulle vært: "Stille og fint og helt alene."

Klippet stripa i kveld, ikke depptet. Da er det klart for en fin flydag i morgen, hvis det ikke blir for mye vind. Haddr noen fine turer selv også. Syille pg font, og helt alen

Da smatt det inn 1 mm kl 2345 i kveld. Altså er ikke regnmåleren helt dau likevell. Jeg følger med.

God natt

Hei Espen
Jeg tror kanskje jeg har sett en feil på værstasjonen. Jeg merket meg at halveis inn i "Hans" så det ut til at regnmåleren stoppet på ca 20 mm. Etter det tror jeg den har vist 0 mm, men jeg er ikke sikker.
Regnsensoren på de fleste typer består av ei vippeskål. Hvis den sitter fast måles ikke regn.
Hva tror du?

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle