Tore Paulsen Minnestevne på Jarlsberg

nyheter
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 23. september 2016
Kl: 20.01

Hva er et Patterntreff?

Det er flere som tenker tilbake på 70' og 80' tallet som en fin modellfly-periode med noe enklere modeller og ikke fullt så vanskelige flyprogrammer. Heltene fra den gang var Tore Paulsen, Pojo Stephansen, Hanno Pretner og Wolfgang Matt for å nevne noen.

For andre året arrangeres det et retro treff på Jarlsberg flyplass for å beskue ”nye” og gamle modeller. Samtidig flyr vi modellene i de gamle fly-programmens stil.

Kontaktperson er Espen Kvien, espen.kvien61@gmail.com, tel 483 58 116.

Les mer om treffet på http://f3a.no

VELKOMMEN TIL Tore Paulsen minnestevne!
24. september 2016

Del dette:

Vingtor chat

Flott at det nye webkameraet er oppe i masta og igang igjen. Takk til Tore og medhjelpere for fin jobb.

Snøforhold ute på stripa: Skaralag ca.7cm. Snødybde ute på stripa ca.13-15 cm. Øvrige områder varierer. Snø og is på solpaneler. Indikator volt:14,7. Parkeringsplass ikke brøytet.

Melding fra Kåre: Brøytekant, men kan kjøres over. Skare 7 cm. Eller ca 16 cm snø der hvor det ble brøytet forrige helg. Satser på brøyting i morgen.

Hei Tom! Det er ikke fast rutine å brøyte stripa men det er er helt opptil medlemmene selv å gjøre jobben. Vi var en gjeng på tre som kjørte freseren forrige helg, men det er jo kommet en del mer snø etter dette.
Kanskje vi prøver også denne lørdagen. Fint om noen som bor i området kan ta en tur å sjekke hvor mye snø det er der og melde tilbake.

Hei hvordan er muligheten for å fly nå på vinter,n er det noen som prøver å frese stripa? det har jo kommet mye snø nå 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle