VARSEL OM ÅRSMØTE VINGTOR

nyheter
Av: Vingtor RC Club
Publisert: 8. januar 2016
Kl: 19.09

VARSEL OM ÅRSMØTE VINGTOR RC CLUB
2. FEBRUAR 2016 kl. 1900.

Les mer om årsmøte i Vingformasjon nr 1/2016.

 

Vi minner om at årsmøte i Vingtor RC Club blir avholdt tirsdag 2. februar på Nordre Skøyen Hovedgård kl. 19:00. Dagsorden blir i henhold til vedtektene.

Årsmøtet er det møtet i året hvor medlemmene har mulighet til å påvirke klubbens drift. Har du gode ideer eller ser behov for å forbedre noe, er årsmøte det rette tidspunktet.

Kanskje du har ønske om å være med i styret? Ta i så fall kontakt med valgkomiteen ved Axel Nordli tel 93264917.

  • Frist for innlevering av saker er satt til 19. januar 2016.
  • Klubbstyret holder møte den 20. januar.
  • Sakspapirer sendes medlemmene uke 4/2016.

Vel møtt på årsmøtet!
Styret

---------------------

Følgende saksdokumenter er lagt ut på hjemmesiden:

Del dette:

Vingtor chat

Sendt deg en e-post Øyvind

Har tenkt å forsøke å oppnå modellfly bevis klasse A. Siden jeg ikke kan fly på plassen uten dette. Jeg trenger instruktør for prøven fra klubben for for å oppnå dette. Jeg tenker å fly med en Multiplex fun CUB. Elektro. modell. Si gjerne fra en dag som vær og vind er greit og det klaffer å fly så avtaler vi

Hei Øyvind! Flott at du setter i gang med modellflyging igjen. Det er riktig at vi må ha et A-bevis for å ta plassen i bruk. Vi følger sikkerhetssystemet til NLF som kalles Modellflyhåndboka. Søk etter Modellflyhåndboka på NLF.no. I vedlegg B finner du kravene som skal til.
Les deg opp og ta kontakt med meg på e-post så kan vi finne en dag for oppflyging.
Mvh. Tore Jemtegaard

Hei!
Nylig innmeldt klubben men ser man trenger sertifikat for å kunne fly. Har holdt på med modellfly i mange år men de to sistesengonene fløyet litt lite. Hvordan kan dette praktisk gjennomføres?
Mvh
Øyvind Aasgaard

Velkommen skal du være Petter 🙂

Post Form (#2)
Maks 500 bokstaver/tall
magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle